slaidas16
slaidas17
slaidas18
slaidas19

Savaitgalį Trakuose vyko Lietuvos baidarių ir kanojų taurės varžybos kuriose stipriausi Lietuvos jauniai kovojo dėl kelialapių į Europos jaunių čempionatą. Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos komandą sudarė aštuoni sportininkai treniruojami Dalios Vaičikonienės ir Vytauto Vaičikonio. Visi komandos sportininkai iš varžybų grįžo su apdovanojimais.

Irkluotojai

Pagrindinis komandos tikslas buvo laimėti kelialapius į Europos jaunių čempionatą. Džiugu, kad tikslas išpildytas visu 100%, iškovoti 4 kelialapiai.

Šeštadienį vyko vaikinų 1000m ir merginų 500m, bei vaikinų keturviečių 500m rungtys. Jau pačioje pirmoje rungtyje baidare vienviete Rytis Sakalauskas laimėjo ir užsitikrino teisę atstovauti Lietuvai Europos jaunių čempionate. Antras šioje rungtyje buvo taip pat mūsų gimnazijos atstovas Heraldas Kairys. Abu jie poroje užtikrintai laimėjo ir baidare dviviete, taip iškovodami dar vieną kelialapį.

Baidare dviviete merginų tarpe trečią vietą iškovojo Paulina Timoščenko ir Jonė Vidutytė. Baidare keturviete trečią vietą iškovojo su dviem metais vyresniais už save rungtyniavę Nedas Kraujalis, Orestas Rimša, Martynas Grybė ir Panevėžio sporto centro atstovas Linas Bukauskas.

Sekmadienį tiek vaikinai tiek merginos varžėsi 200m rungtyje. Tai pats trumpiausias baidarių/kanojų irklavimo nuotolis, sportininkai šį nuotolį įveikti užtrunka apie 38 s. Pačioje skaitlingiausioje rungtyje (dalyvavo 42 sportininkai) nugalėjo Rytis Sakalauskas, o antrą vietą iškovojo Norbertas Vaitkus. Jų akistata ir akimirka po finišo socialiniuose tinkluose sukėlė tikrą susidomėjimą, ją pasižiūrėti galite ČIA.

Deja šioje rungtyje Heraldas Kairys pusfinaliniame plaukime išvirto ir negalėjo dalyvauti finaliniame plaukime taip prarasdamas galimybę kovoti dėl prizinių vietų, nors jo pajėgumas leido to tikėtis. Tačiau Heraldas Kairys poroje su Ryčiu Sakalausku užtikrintai laimėjo baidare dviviete ir sprinto nuotolyje. Kiek netikėtai antrą vietą baidare dviviete iškovojo  Nedas Kraujalis su Linu Bukausku (PSC).

Europos jaunių/jaunimo čempionatas vyks birželio gale Poznanėje (Lenkija), o kol kas ruošiamasi gegužės gale vyksiančiam Lietuvos jaunių/jaunimo čempionatui kur bus kovojama ir dėl kelialapių į Pasaulio jaunių čempionatą.

Daugiau nuotraukų iš Lietuvos taurės galite pasižiūrėti čia.