Pagalbos mokiniui sistema

Pagalba mokiniui

Patyčių prevencija gimnazijoje

2018 m. rugsėjo 10 d. Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija pasirašė Olweus patyčių prevencijos programos diegimo gimnazijoje sutartį. Programa vykdoma 18 mėnesių. Programoje dalyvauja visas gimnazijos personalas.

Olweus smurto ir patyčių programa priskirtina 11-ai geriausių pavyzdinių programų: patyčių mastas sumažėja nuo 20 iki 70%. Programa grindžiama 40 metų vykdomų tyrimų rezultatais ir 25 metų praktinio taikymo patirtimi. Programos tikslai: sumažinti patyčias tarp mokinių; užkirsti kelią naujų patyčių problemų atsiradimui; siekti geresnių tarpusavio santykių gimnazijoje. Pagrindinės programos veiklos nukreiptos į Gimnazijoje dirbančių suaugusiųjų mokymą: pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti, nustatyti griežtas nepriimtino elgesio ribas, nuolat tinkamai taikyti elgesio taisykles, kurti saugesnę aplinką.

2018 m. lapkričio III ir IV savaitės dienomis Gimnazijoje  organizuota 8 – IV klasių mokinių apklausa apie patyčias gimnazijoje. Mokiniai į anketos klausimus atsakinėjo naudodamiesi kompiuteriais. Mokinių apklausos Gimnazijoje bus vykdomos kasmet.

2019 m. sausio mėnesį Olweus smurto ir patyčių prevencijos programos instruktorė Vida Šerėnienė Gimnazijos koordinacinio komiteto nariams pristatė Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos mokinių apklausos rezultatus apie patyčias gimnazijoje (apklausos rezultatai).

Socialinė pedagogė Solveiga Morkūnienė,

Psichologė Vilma Kuodienė