Frankofonijos savaitė

Frankofonijos savaitė

Frankofonija simbolizuoja bendrystę per prancūzų kalbą, solidarumą ir taiką, - šia proga visame pasaulyje organizuojama daugybė šventinių ir kultūrinių minėjimų.

Prancuzija rinkinys

Šiandien pasaulyje priskaičiuojama apie 300 milijonų prancūzakalbių. Tarptautinei frankofonijos organizacijai priklauso 88 valstybės.

Nuo 1999 metų Lietuva šioje organizacijoje turi stebėtojos statusą. Tarptautinė frankofonijos diena kovo 20-ąją visame pasaulyje minima nuo 1990 metų. Lietuvoje šiai tarptautinei datai paminėti, prancūzų kalbai ir frankofoniškoms kultūroms švęsti skiriamas visas kovo mėnuo.

Mūsų gimnazijos nedidelė prancūzakalbių bendruomenė Frankofonijos savaitei (kovo 15-19 d.) skyrė meninio vertimo konkursą 8 klasės ir Ib klasių mokiniams. Pirmąją vietą 8 klasėje užėmė Austėja Kubiliūtė, o Ib gimnazijos klasėje – Dangė Mačernytė.

IIb gimnazijos klasės mokinys Rytis Sakalauskas pristatė projektą ,,Garsiausi Prancūzijos sportininkai“

Prancuzija Eifelio bokstas

Prancuzija Michelo rumai