Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos 8-okai laimėjo įvairiapusiškiausios padėkos nominaciją

Visą pasaulį jau beveik metus supančiojusi pandemija Covid-19 privertė mus visus prisitaikyti prie pokyčių kasdieniniame gyvenime. Panevėžyje vyko miesto bendrojo ugdymo mokyklų 7-8 klasių mokinių konkursas „Dirbu Lietuvai“. Konkurso tikslas – plėtoti mokinių ugdymo karjerai kompetencijas, bei padėkoti Covid-19 pandemijos metu kontaktiniu būdu dirbantiems valstybės tarnautojams bei įvairių profesijų atstovams. Komandą sudarė 6 mokiniai (3 mergaitės ir 3 berniukai).

Gimnazijos astuntokai niominacija1

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos 8-okai Gabrielė Folkmanaitė, Martyna Pivoraitė, Rugilė Marozaitė, Matas Rudokas, Radvilas Adamonis ir Justas Montvilas kartu su savo klasės auklėtoja Aušra Drevinskaite priėmė iššūkį dalyvauti šiame konkurse ir laimėjo įvairiapusiškiausios padėkos nominaciją. Panevėžio miesto savivaldybės administracijos švietimo skyrius ir organizatoriai apdovanojo dalyvius padėkomis ir atminimo dovanėlėmis už gražias ir prasmingas padėkas dėl kitų gerovės pandemijos metu dirbantiems įvairių profesijų atstovams.

Komandos nariai nuotoliniu būdu turėjo atlikti 3 užduotis. Pirma užduotis, paruošti 1-2 min. filmuką, kuriame turi būti padėka pasirinktam profesijos atstovui, pvz. policijos pareigūnui, medikui, savanoriui, pardavėjui ir t.t., kurie kontaktiniu būdu dirba Covid-19 pandemijos metu. Antra užduotis – ,,Atspėk profesiją". Komandos turėjo peržiūrėti pateiktus dešimt filmukų (juose profesijos atstovas apibūdina savo darbo specifiką) ir atspėti apie kokią profesiją yra kalbama. Ir trečia užduotis – interviu metodu ,,Kitokie pasikalbėjimai su...“ paruošti reportažą su pasirinktu profesijos atstovu, kuris pandemijos metu dirba kontaktiniu būdu.

Mūsų gimnazijos komandos merginos sukūrė filmuką-padėką ir nuoširdžiausią AČIŪ tarė už pasiaukojimą, lyderystę, atsakomybę, bendradarbiavimą, optimizmą, pagalbą, atsidavimą, susitelkimą, supratingumą įvairių profesijų atstovams ir linkėjo visokeriopos sėkmės jų sunkiame darbe.

Antrą užduotį – atspėk profesiją – atliko visa komanda draugiškai ir kartu, peržiūrėjo filmukus, kur profesijų atstovai – ugniagesys gelbėtojas, socialinis pedagogas, bibliotekininkas, maisto technologas, tolimųjų reisų vairuotojas, laiškininkas ir kt. – pasakojo apie savo kasdieninį darbą ir pagalbą žmonėms.

Trečią užduotį – interviu su rankinio treneriais atliko vaikinai. Jie domėjosi savo trenerių darbo specifika, sėkmėmis, išbandymais Covid-19 pandemijos metu. „Kas pasikeitė Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje vykstančiose treniruotėse?“ – klausė rankinio sporto šakos trenerių Valdemaro Burbos, Sergejaus Sokolovo ir Mindaugo Vėtos.

„Pandemija aukštyn kojomis apvertė visus mūsų ir kiekvieno atskirai planus. Buvome nežinomybėje, buvo liūdna ir neramu, kas bus? Supratome, kad tik susitelkę nugalėsime sunkumus. Turėjome priimti iššūkius ir greitai prisitaikyti prie naujų žaidimo taisyklių. Kiekviena krizė suteikia naujų galimybių, pamokų… Mums reikia išmokti gautas pamokas ir pasinaudoti jomis, kad po krizės būtume dar stipresni. Nors tęsiasi pandeminė situacija, stengiamės į viską žiūrėti optimistiškai. Vyriausybė nustatė, kad aukšto meistriškumo sporto pratybos gali vykti kontaktiniu būdu, laikantis visų Covid-19 saugumo reikalavimų. Todėl nepaisant pasikeitusių sąlygų, rankininkai supratingai laikosi saugumo reikalavimų, su atsidavimu sportuoja ir dalyvauja varžybose. Mes, treneriai, ieškome kūrybingų sprendimų, palaikome sportininkų motyvaciją. Juk sportas – tai unikali galimybė mokiniams ugdyti bendradarbiavimo ir darbo komandoje įgūdžius, organizacinius gebėjimus, lyderystę, išmokti bendrauti su skirtingais žmonėmis. Rankinis – suvienija visą komandą bendram tikslui. Treniruotėse išmokstame drąsiai imtis iniciatyvos, išsakyti savo nuomonę, išklausyti kitus, vienas kitą papildyti. Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazija – puiki vieta tobulėti jauniesiems rankininkams, kurie užsibrėžę tikslą ir sportuoti, ir mokytis. Rankininkai nepasiduoda – išgyvensime ir tapsime stipresni!”- atviravo treneriai.

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos 8-okų įvairiapusišk. padėkos nominacijos video (youtube):

Gimnazijos astuntokai niominacija

Profesijos patarėja Loreta Zopelienė