BE PATYČIŲ 2019

BE PATYČIŲ 2019

bepatyc_17    Kovą emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“ paskelbė sąmoningumo didinimo mėnesiu „BE PATYČIŲ“ ir kvietė visuomenę įvairiomis veiklomis ir idėjomis atkreipti dėmesį į patyčių problemą, siūlyti būdus ir priemones, kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti, kad patyčių mūsų šalyje būtų mažiau.

Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje visą kovą vyko veiklos iš projekto "STOK - PAGALVOK - VEIK", kurį finansuoja Panevėžio miesto savivaldybės neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektas. Šių veiklų tikslas – atkreipti dėmesį į patyčių prevenciją, skatinti pagarbius ir draugiškus mokinių bei suaugusiųjų tarpusavio santykius, nepritarti patyčioms, stabdyti jas kartu palaikant gyvenimo be patyčių idėją. Pirmąją kovo savaitę ir visą mėnesį mokinių taryba parengusi pristatė skaidres, kurios gimnazijos koridoriaus kompiuterio ekrane, visą dieną rodė pristatymą apie kovos būdus prieš patyčias. Taip pat, buvo rodomi trumpametražiai „Vaikų linijos“ kurti filmai patyčių prevencijos tema. Specialioji pedagogė su mokiniais galvojo ir rinko tinkamus logotipui „Be patyčių 2019“ šūkio temas, kuriuos parengę kabino ant visų gimnazijos kabineto durų.

Antrąją ir trečiąją sąmoningumo didinimo mėnesio „BE PATYČIŲ“ savaites gimnazijos mokiniai su klasių vadovais klasės valandėlių metu žiūrėjo filmus patyčių tema, ir diskutavo patyčių prevencijos temomis "Sporto pasiekimai ir atsakomybė", „Kurią pusę pasirinksi tu?“. Patyčių prevencija vyko ir integruotose pamokose. Tikybos pamokoje 8 klasės mokiniai diskutavo kas sieja du žodžius " Kas yra tolerancija ir patyčios ?". Geografijos pamokose apie tautinę toleranciją diskutavo ir piešinius piešė I ir II klasės mokiniai. Anglų kalbos pamokoje "Bullying" (Patyčios) mokiniai grupėse diskutavo, kas yra patyčios, kokios būna jų formos, kaip jas atpažinti, ką daryti pastebėjus patyčias ir ar patyčios yra problema, mūsų gimnazijoje. Galime pasidžiaugti, jog IIa klasės mokiniai patikino, jog patyčių problemos mūsų mokykloje jie nemato.  Dailės pamokose mokiniai dirbo kūrybinį darbą, parengė stendą „Vaistai nuo patyčių“.

Paskutiniąją sąmoningumo didinimo mėnesio „BE PATYČIŲ“ savaitę veiklas vykdė ir Gimnazijos bendrabučio gyventojai. Bendrabutyje buvo organizuojami stalo žaidimai į kuriuos įsitraukė ne tik mokiniai bet ir suaugę. Žaisdami mokiniai atsipalaidavo, atvirai tarpusavyje kalbėjosi, diskutavo. Buvo turiningai praleistas laisvalaikis draugiškoje aplinkoje, kurioje galima formuoti mokinių elgseną be patyčių, ugdyti savarankiškumą ir atsakingumą, gerinti gimnazijos bendrabučio mikroklimatą.

Patyčių reiškinio mažinimui gimnazijoje, gimnazijos bendrabutyje vyko ne tik šį mėnesį bet vyksta ištisus metus. Prie patyčių mažinimo prisideda individualios psichologo, socialinio pedagogo konsultacijos mokiniams, tėvams. Mediacijų užsiėmimai mokiniams.

Parengė socialinė pedagogė Solveiga Morkūnienė