Protmūšis "Žemė juokauti nemėgsta"

slaidas1
slaidas2
slaidas3
slaidas4
slaidas5
slaidas6
slaidas7
slaidas8
slaidas9
slaidas10
slaidas11
slaidas12
slaidas13
slaidas14
slaidas15
slaidas16
slaidas17
slaidas18
slaidas19

Protmūšis "Žemė juokauti nemėgsta"

        protmus_00   Dauguma žmonių klaidingai galvoja, esą Žemė yra tokia didelė, kad žmonija negali daryti įtakos planetos ekologinės sistemos veiklai. Jei turite lakuotą gaublį, to lako storis yra maždaug toks, kaip Žemės atmosferos sluoksnis lyginant su Žeme.

       Mokslininkai teigia, jog planetos klimatą geriausiai galima įsivaizduoti tarsi savotišką siurblį, perskirstantį šilumą iš ekvatoriaus ir tropikų į ašigalius. Šilumą iš pusiaujo į ašigalius perskirsto vėjai ir vandenyno srovės. Visos vandenyno srovės sudaro kilpą ir vadinamos „pasaulio vandenyno konvejerio juosta”. Kai kurie mokslininkai mano, kad visuotinis atšilimas gali sutrikdyti šios „konvejerio juostos” darbą, o to pasekmės pasaulio klimatui būtų nenusakomos. Jei srovės nustotų tekėjusios, kai kuriose pasaulio vietovėse nepaprastai atšaltų, o kitur būtų pernelyg karšta. Dėl visuotinio atšilimo žūsta labai daug rifų, kurie vandenyje gyvenančioms rūšims yra tokie pat svarbūs kaip drėgnieji atogrąžų miškai sausumos rūšims. Koralų rifų žūčiai turi įtakos daug veiksnių. Tačiau mokslininkų įsitikinimu pati rimčiausia koralų rifų nykimo priežastis yra dėl visuotinio atšilimo pakilusi vandenyno temperatūra.

        Norėdami atkreipti dėmesį į klimato kaitą Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos moksleiviai kovėsi "protmūšyje".

protmus_00.jpgprotmus_01.jpgprotmus_02.jpgprotmus_03.jpgprotmus_04.jpgprotmus_05.jpgprotmus_06.jpgprotmus_07.jpgprotmus_08.jpg

Biologijos mokytoja Inga Mašauskienė

Prisijungę

Dabar svetainėje 57 svečiai ir narių nėra

Prisijungti