Šiuolaikiška interneto svetainė jaunimui

slaidas1
slaidas2
slaidas3
slaidas4
slaidas5
slaidas6
slaidas7
slaidas8
slaidas9
slaidas10
slaidas11
slaidas12
slaidas13
slaidas14
slaidas15
slaidas16
slaidas17
slaidas18
slaidas19

Šiuolaikiška interneto svetainė jaunimui

       Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas nuolat atliekapsichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir su juos susijusių pasekmių stebėseną,pasitelkdamas įvairius ir mokslu grįstus įrodymus. Vienas patikimiausių irnuosekliai atliekamų tyrimų Lietuvoje dėl jaunimo vartojimo ypatumų – ESPAD tyrimas, paskutiniai jo duomenys rodo, kad nuo 1995 m. narkotikų vartojimovidurkis tarp 15–16 metų mokinių išaugo beveik 6 kartus. Tai tik patvirtina,kad psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija nėra pakankamai efektyvi –jauniems žmonėms sudėtinga priimti atsakingus dėl sprendimus minėtų medžiagųvartojimo. Tai sąlygoja ir nuolat besikeičiantis psichoaktyviųjų medžiagųvartojimo reiškinio kontekstas. 

Departamentas, reaguodamas į šias tendencijas, bei įvertinęs geriausią kitųšalių patirtį, sukūrė naują, interaktyvią interneto svetainę jaunimui (nuo14 m.) – www.askritiskas.lt <http://www.askritiskas.lt> . Jos turiniusiekiama tinkamai informuoti jauną žmogų, suteikiant žinių apiepsichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas. Taip patskatinti būti atviru bendrauti, veikti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės, osvarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi.  

Departamentas kviečia prisidėti prie naujos interneto svetainėswww.askritiskas.lt <http://www.askritiskas.lt>  viešinimo ir šia informacijadalintis savo interneto svetainėse, socialinių tinklų paskyrose (svetainėsFacebook puslapis -  <https://www.facebook.com/askritiskas>https://www.facebook.com/askritiskas), pasidalinti su švietimo pagalbosspecialistais, klasių vadovais, dirbančiais su (14–29 m.) jaunimu. Šiežmonės yra arčiausiai jaunimo ir gali juos nukreipti, parodyti ar pristatytiwww.askritiskas.lt <http://www.askritiskas.lt>  interneto svetainę, gautipatiems aktualios informacijos jų darbui. Tik visų vykdančių psichoaktyviųjųmedžiagų vartojimo prevenciją bendradarbiavimas ir jaunimo poreikiusatliepiančios priemonės gali padėti pasiekti pozityvių pokyčių – burkimekartu jaunų, kritiškai mąstančių ir atvirų veikti, kurti jaunuoliųbendruomenę Lietuvoje.

Emilija Gaidytė

                                                          Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos koordinavimo skyriaus  vyriausioji specialistė

Prisijungę

Dabar svetainėje 56 svečiai ir narių nėra

Prisijungti