Koncertas „Arfa amžių tėkmėje“

Koncertas „Arfa amžių tėkmėje“

arfa_03        2019 m. sausio 23-iosios vakarą pirmą kartą mūsų mokykloje skambėjo nuostabūs arfos garsai. Labdaringą koncertą „Arfa amžių tėkmėje“ surengė Panevėžio miesto ir rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė R. Gustaitienė, bendradarbiaudama su filosofijos ir sielotyros fondu „Silentium“.

Į renginį susirinkę Gimnazijos bendruomenės nariai bei kiti panevėžiečiai labai greitai pajuto simpatiją jaunajai arfininkei Gabrielei Ašmontaitei iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos. Viešnia iš Vilniaus mielai supažindino su instrumentu (kurio svoris 40 kilogramų!), atsakinėjo į klausimus apie pirmąsias natas, skirtas groti arfa, apie šalis, kuriose gaminami šie instrumentai ir kt. „Silentium“ fondo vadovė Mija Džeinara Ubartienė pristatė muzikinius mitus apie Saulės ir Mėnulio atsiradimą, stebuklingus ežerus, vaivorykštes audžiančias Deives, apie narsius legendinius žygius ir milžinės Nerijos marių stebuklus. Šio koncerto metu skambėjo Deborah Henson-Conant, J. S. Bach, M. Tournier, R. Barnwed, R. Tannahill, D. Scarlatti kūriniai.

Po koncerto klausytojai skubėjo prie įspūdingo dydžio instrumento ir kiekvienas norėjo paliesti arfos stygas savo rankomis... Pasidžiaugę retai girdima muzika, išsiskirstėme jausdami gerą nuotaiką ir su šypsenomis veiduose.

arfa_01.jpgarfa_02.jpgarfa_03.jpgarfa_04.jpgarfa_05.jpgarfa_06.jpg

Psichologė V. Kuodienė