Grįžus iš 1984- ųjų

Grįžus iš 1984- ųjų

20171122 094415         Š. m. lapkričio 22 d. I b klasės mokiniai lankėsi 1984-ųjų metų SSRS. Dalyvavo edukaciniame spektaklyje „1984. Išgyvenimo drama sovietiniame bunkeryje“. Atsisveikinę su savo daiktais, mobiliaisiais telefonais (jie neveikia 5 m. gylyje po žeme), apsirengę sovietinėmis šimtasiūlėmis, pateko trims valandoms į keistenybių pilną SSRS piliečio gyvenimą, kur reikia paklusti kiekvienai pareigūnų komandai, nes kitaip būsi nubaustas. Mokiniai buvo vedžiojami painiais sovietinio bunkerio labirintais, tardomi KGB kabinete, mokėsi SSRS himno, pratinosi nešioti dujokaukę ir su ja, eidami žąsele, dainuoti, buvo patikrinti sovietinio gydytojo, aplankė parduotuvę, mėgino atverti vartus į laisvę. Bunkerį paliko ne tik kupini šokiruojančių įspūdžių, bet ir pavaišinti autentiškais tarybiniais pietumis (stikline limonado „Tarchunas“ ir sausainiu) bei gavę specialų pažymėjimą.

Pakeliui aplankė ir ant ilgiausio Lietuvoje Asvejos ežero kranto Dubingiuose esančią didžiausią piliavietę, apžiūrėjo didikų Radvilų rūmų ir evangelikų-reformatų bažnyčios griuvėsius. Grožėdamiesi Asveja ir vaizdingomis apylinkėmis pasivaikščiojo pirmuoju Lietuvoje mediniu tiltu per ežerą.

Klasės vadovė Valdonė Dubraitė