Holokausto dienos paminėjimas

Holokausto dienos paminėjimas

unnamedGimnazijos III kl.,  B lygiu istorijos besimokantys mokiniai, rugsėjo 25d. buvo pakviesti prisidėti prie Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinių okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuojamos akcijos – pilietinės iniciatyvos „Atminties kelias“ ir istorijos pamokos metu klausėsi pasakojimų apie Lietuvoje gyvenusias žydų bendruomenes ir masinį žydų naikinimą Antrojo pasaulinio karo metu – holokaustą. Mokiniai ne tik klausėsi pasakojimų, žiūrėjo skaidrėse bei nuotraukose ir plakatuose atspindėtą žydų bendruomenės gyvenimą iki holokausto, holokausto metu, bet ir skaitė nacių įsakymus žydų veiklai apriboti. Diskutavo apie apribojimų daryta poveikį to meto žydų gyvenimui. Pamokos – pilietinės akcijos pabaigoje mokiniai buvo pakviesti sudėti skyrybos ženklus sakinyje „Atsiminti negalima pamiršti“ ir pateikė po kelis argumentus, kodėl atminties išsaugojimas yra svarbus.

Istorijos mokytoja Vaida Bakšienė